Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Združenia

Občianske združenie Teplá - Žakýl

Štatutárny zástupca: Mgr. Katarína Kováčová

názov subjektu OZ Teplá - Žakýl

právna forma občianske združenie

sídlo/adresa Podhorie 1, 969 82 Podhorie

IČO 45024758

Cieľom združenia je: podporovať občianske iniciatívy na miestnej, regionálnej i celoštátnej úrovni v otázkach spoločenského, hospodárskeho a kultúrneho života. Združenie svoje aktivity zameriava tiež na rozvoj a obnovu historických tradícií a venuje sa riešeniu environmentálnych otázok. Už od založenia združenia sa jeho členovia podieľajú na kultúrnom i spoločenskom živote obce - spoluorganizujú fašiangové a mikulášske obchôdzky, stavanie májov, obecné plesy, vatru oslobodenia, športové podujatia, detské karnevaly, deň matiek a deň úcty k starším a predovšetkým v súčinnosti s obcou usporadúvajú každoročne folklórne slávností v Podhorí. Z iniciatívy predstavenstva občianskeho združenia sa v minulom roku podnikli kroky k zozbieraniu pôvodných piesní od najstarších obyvateľov Podhoria, ktoré slúžili ako zdroj pre vydanie dvoch CD pod názvom "Nad Žakýlom zahrmelo" a "V tom Teplianskom mútnom jarku". Hudobné CD nosiče sú autentickou ukážkou a prezentáciou speváckeho folklóru obce Podhorie. Taktiež OZ je hlavným iniciátorom vybudovania vyhliadkovej veže na Žakýlskom hrade, ktorý sa nachádza približne 1,5 km severne od obce Podhorie, a ktorá by mala dotvoriť náučný chodník dokumentujúci súčasný i minulý život obce a jej obyvateľov. OZ Teplá - Žakýl napomáhalo v roku 2013 pri projekte na obnovu a reštaurovanie marionet, ktoré sú majetkom obce. Členovia sa podieľali na spoluorganozovaní záverečného spomienkového stretnutia bábkarov a zabezpečili program na stretnutie. Okrem nespočetného množstva rôznorodých aktivít občianskeho združenia Teplá-Žakýl nemožno nespomenúť aj aktívnu spoluprácu a podporu členov združenia s FS Podhorčan a DFS Podhorčanček. Predsedom predstavenstva občianskeho združenia Teplá-Žakýl je JUDr. Marek Mikuška, členovia predstavenstva sú Mgr. Anna Ďuricová, Ing. Daniela Sokolovičová, JUDr. Marek Mikuška, Ing. Dana Lóžiová.


 

Občianske združenie Spolok chalupárov Teplá - Žakýl

Štatutárny zástupca: Ing. Dana Lóžiová

názov subjektu: Spolok chalupárov Teplá - Žakýl

právna forma občianske združenie

sídlo/adresa Podhorie 64, 969 82 Podhorie

IČO 42312787

Cieľom združenia je: Zviditeľniťprítomnosť chalupárov v obci v prospech života v obci a v regióne. Poskytnúť podporu pre začínajúcich a aj súčasných chalupárov v obci a v regióne. Záchrana, obnova, rozvoj a popularizácia historického, kultúrneho a duchovného dedičstva obce smerujúca k rozvoju cestovného ruchu. Podpora občianskej iniciatívy na miestnej a regionálnej úrovni v otázkach spoločenského, hospodárskeho, kultúrneho a duchovného života. Podieľať sa na zveľaďovaní obce a venovať sa riešeniu environmentálnych otázok.


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Počasie Podhorie
ÚvodÚvodná stránka